Software

SEMA Software je špičkový program pro tesařské konstrukce, dřevostavby, srubové stavby, schody a klempířské systémy. Společnost SEMA byla založena v roce 1984 a od té doby se rozvinula ve vedoucí společnost dodávající software pro dřevařská odvětví. Jejím cílem je vývoj a prodej softwaru pro konstrukce ze dřeva s vysokým výkonem a schopností automatizace kreslení.

V současné době má více než 8000 zákazníků s celkově více než 15 000 instalovanými licencemi po celé Evropě i v zámoří. Mezi zákazníky patří jak tesaři a truhláři zabývající se střešními konstrukcemi a schody, tak také pokrývačské firmy a renomovaní výrobci montovaných domů, stejně tak jako stovky odborných škol a učilišť které v jejich profesním růstu firma SEMA podporuje. Na základě požadavků z oboru dřevostaveb, bylo vytvořeno řešení spojující řemeslo s moderním a ekonomicky výhodným způsobem výroby.

Hlavní odlišností od softwarů konkurenčních firem je rozdíl v jeho vývoji – v prvopočátku začínali programátoři detailně řešit jednotlivé tesařské spoje a následně se vlivem požadavku trhu software rozšiřoval do dalších částí jako rámové a srubové konstrukce dřevostaveb, opláštění stěn, schody, napojení na obráběcí centra, klempířské systémy apod. U většiny ostatních programů tomu bylo právě naopak – prvotním cílem bylo nakreslení celého domu a až nyní se propracovávají k detailnějšímu zpracování.

Lze tedy říci, že program Sema je hlavní měrou určen právě pro zpracování detailní výrobní dokumentace, nicméně to ale neznamená, že s jeho pomocí není možné nakreslit studii, plán pro stavební povolení či jinou formu výkresu. K dispozici je již 11 jazykových lokalizací: německá, anglická, francouzká, italská, ruská, česká, polská, maďarská, japonská a španělská.