SEMA podpořila studentskou soutěž

Stavby s vůní dřeva 2018
14. 9. 2018  |  Novinky

Stavby s vůní dřeva – tak se jmenuje studentská soutěž zaměřená na dřevěné stavění – tedy zpracování projektů s použitím dřeva a dřevěných prvků.

Pořadatelem je nadace „Dřevo pro život“, která má za cíl šířit osvětu o lese, dřevě a životním prostředí. Soutěž je každoročně vyhlašována pro studenty středních a vysokých škol jak z České republiky, tak Slovenska. SEMA je již po několik let jedním z jejích sponzorů a věnuje vždy vítězům roční licenci programu SEMA a to včetně jednodenního základního školení.

Do letošního, již 6-tého ročníku soutěže, se přihlásilo 63 studentů z 10 českých a slovenských fakult, a zaregistrováno bylo celkem 51 soutěžních děl. Z nich bylo odbornou porotou, veřejností a partnery soutěže vybráno 6 vítězů, kteří si rozdělili ceny v celkové výši 230 tisíc korun.

Pro letošní rok byly stanoveny dvě samostatné soutěžní kategorie: Dřevěné stavby–malé a Dřevěné stavby–velké.

Při pohledu na jednotlivé přihlášené projekty je potěšující, že ve srovnání s předchozími roky je znatelná stoupající úroveň a větší propracovanost přihlášených projektů, a většina z nich tak už nezůstává pouze u architektonického řešení, ale snaží se vnést do projektu i detailnější zpracování formou alespoň částečného konstrukčního řešení…

Více informací o této soutěži a celkové výsledky, které byly oficiálně vyhlášeny 11.9.2018 v Brně, naleznete na:  www.drevoprozivot.cz/stavby-s-vuni-dreva

PS-20180911_ssvd2018_00193